Skousen - Bolbro
Danmarks førende og mest erfarne…
Kingo-Tech | Vi samler dine IT tråde
Kingo-Tech er en Odenseansk IT…
Konica Minolta
Velkommen til Konica Minoltas Business…
Udvikling Fyn
Udvikling Fyn er ejet af fem fynske…
SRAM
Cycle Service Nordic ApS er nordisk…
Bergholdt
Med masser af erfaring fra 15 år i…
Odense Cykelbane
Odense Cykelbane
MuliXpertenlogo.jpg
Fyens Stiftidende
I 1771 fik Christian Gormsen Biering…
CykelXperten
Dette er et logo fra vores sponsor
Riwall
Liftudlejning
Bryggeriet Vestfyn
A/S Bryggeriet Vestfyen er et…
Nyt Syn - Otterup
NYT SYN præsenterer nu, i samarbejde…
Fyen Rundt
Motions og elite cykelløb
Climacell - NAturlig isolering
Climacell Nature - borfri…

Kommende begivenheder

02 dec 2017 12:30 -
Julehygge i klubhuset for børn
31 dec 2017 10:00 - 12:30
Champagnecykling

Søgefunktion

Hjemmeside statistik

Antal visninger af artikler
911116

Cykling Odense

Højstrupvej 9

5200  Odense V

CVR: 004357-6313

Bank: Jyske Bank 5060 1020428

 

Formand

Claus Rasmussen
Tlf.: 20 32 73 83

e-mail: formand@cyklingodense.dk  

 

Næstformand

Martin Mahler

Telf.: 27 80 63 08

e-mail: ffmahler@gmail.com

 

Kasserer

Henrik Millennium

Telf.: 28 14 04 42

e-mail:hensanmil@gmail.com

 

Bestyrelsdesmedlem

Carsten Winther Olsen 

Telf.: 60 57 22 07
e-mail: carstenwintherolsen@gmail.com

 

Bestyrelsesmedlem

Kasper Linde

Telf.: 22 53 79 01

e-mail: kjbog@hotmail.com

 

 

Bestyrelsessuppleant

Andreas Mentz

Tlf.: 27 28 61 13

e-mail: andmentz@gmail.com

 

 

 

 

 

_________________________________________________ 

 

Landevej
 

 

Træner - landevej

Anders Lyth
Tlf.: 28 70 27 19
e-mail; anders19912@hotmail.com
 
Klaus Faigh

Tlf.: 60 18 46 16
e-mail: lise-pi-gen@hotmail.com

 

Rasmus Moth Madsen/

Tlf.: 40 40 92 82
e-mail:rasmoth@gmail.com

 

Rasmus Sterobo

Telf.: 28 35 23 47

e-mail: sterobo@hotmail.com

 

U23 Elite
Carsten Winther Olsen 
Telf.: 60 57 22 07
e-mail: carstenwintherolsen@gmail.com
 
_____________________________________________________________________

 

Cykle Cross og MTB

Træner - senior

 

Thomas Nørup

Telf.: 22 30 06 56

e-mail: thomas.noerup@teamnovonordisk.com

Træner- Kidz MTB (Børn & Unge)

 

Anders Bering

Telf.: 23 24 51 45

e-mail: anders.bering73@gmail.com

 

John Käehne Andersen

Telf.: 25 37 18 59

e-mail: jka@sanistaal.dk

 

John Smed

Tlf.: 40 90 32 06

e-mail: smed.john@gmail.com

 

Nikolaj Jespersen
Tlf. 20812475
e-mail: an.jespersen@webspeed.dk

 

Palle Olsen

Tlf.: 22 15 91 06

e-mail: palle006@hotmail.com

 

Peter Juul Kristensen

Telf.: 21 68 72 09

e-mail: pjuulk@gmail.com

 

Søren Lametsch Brixner

Tlf.: 21 25 73 96

e-mail: brixner@mail.dk

 

Thor Mårtensson

Telf.: 60 88 33 27

e-mail: thordesmonat@hotmail.dk

 

__________________________________________

Børn og unge - landevej og bane

 

Trænere

 

Træner cykelskole

Ulla Rasmussen

Tlf.: 31 16 37 07

e-mail: ullar@stofanet.dk

 

Ulla Smidt

Telf.:26 74 54 67

e-mail: juulsmidt@mail-telia.dk

 
 
B&U Bane og landevej
Anika Rasmussen
Telf.: 22 43 56 78
e-mail: anika.rasmussen@gmail.com
 
Jesper Verdi
Telf.: 21 72 29 78
e-mail: jvn@fjernvarmefyn.dk
 
Ulla Rasmussen

Tlf.: 31 16 37 07

e-mail: ullar@stofanet.dk

 
Per Scmidt
Telf.: 26 36 51 20
e-mail: juulsmidt@mail-telia.dk
 
Bruno Rasmussen
Telf.: 66 14 21 12
e-mail: bra@vucfyn.dk
 
 
______________________________________

 

Motion

 

Trænere

Kim Abrahamsen
Tlf.: 40 17 67 69

kimab60@gmail.comgaek@ofir.dk

 

Bjerne F. Larsen

Tlf.: 25 12 40 91

e-mail: KalleKalmar@gmail.com

 

_______________________________________________

 

Bane


Trænere

Matias Greve

e-mail: mathias greve1@hotmail.com

Carsten Winther Olsen

Telf.: 60 57 22 07
e-mail: carstenwintherolsen@gmail.com

_________________________________________________

 

Sekretær for bestyrelsen

Bente Sørensen

Telf.: 66 19 18 42

e-mail: bente@ffsm.dk


Cytel

Ulla Rasmussen

Telf.: 31 16 37 07

e-mail: cytel@cyklingodense.dk


WEB-master, ansvarlig

John Smed
Tlf.: 40 90 32 06

e-mail: johnsmed@cyklingodense.dk